Tinnitus Baskılama Ve Tinnitus Terapisi | Samsun İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi

Tinnitus Baskılama Ve Tinnitus Terapisi


Tinnitus Baskılama Ve Tinnitus Terapisi

 

Çınlama, kulak çınlaması olarak da bilinir ve kulakta rahatsızlık verici bir ses veya uğultu hissi yaratır. Bu durum, işitme kaybı olan kişilerde daha sık görülür.

 

İşitme cihazları, işitme kaybı olan kişilerin işitme yeteneklerini iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılır. İşitme cihazları, çınlama baskılama özelliklerine sahip olabilir. Bu özellikler, çınlama sesini azaltmaya veya maskelemeye yardımcı olur. Bazı işitme cihazları, beyne geri besleme yaparak çınlama sesini maskeleyebilir. Diğerleri ise doğrudan işitme cihazında çınlama baskılama özelliği içerir.

 

 

 

İşitme cihazı satın almadan önce, işitme kaybının seviyesi ve çınlama şiddeti gibi faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Kliniğimizde çınlama frekansınızı ayırt ettikten sonra İşitme cihazınızın doğru şekilde ayarlanması, çınlama baskılama özelliklerinin en iyi şekilde kullanılmasını sağlıyoruz. Tinnitus’un çeşidi ve kaynağına göre farklı terapi çeşitleri uygulanabilir.  Bunların başında; İşitme Cihazları, Tinnitus Cihazları vardır. Helix'in üretmiş olduğu klinik ispatlı T-FIS Sistemi(Tinnitus Frekans İzolasyon Sistemi) kişisel tinnitus frekansınızı maskeleyebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Tedavisi olmayan Tinnitus’u Helix teknolojisi ile sakinleştirmek mümkündür.

 

Bazı durumlarda Tinnitus’a işitme kaybı da eşlik ederken, bazen de sadece Tinnitus görülebilir. Her iki durumda da Digitone uzmanları, Helix'in yüksek teknoloji ürünü olan T-FIS algoritmalarıyla kulak çınlamanızı sakinleştirebiliriz, böylece size daha konforlu bir yaşam sunabiliriz.

 

Kronik hale gelmiş Tinnitus’u iyileştirmek ne yazık ki mümkün değildir. Kronik Tinnitus‘ta terapinin temel amacı çınlama sesini tamamen susturmak değildir. Kişinin bu sabit olan gürültüyle beraber yaşamasını sağlamak ve daha az etkilenmesini öğretmektir. Terapi bir süreçtir, kısa süreli değildir. Beyin, başarılı uygulanan terapi sayesinde bu sesi zaman içinde unutabilir.Digitone İşitme Merkezi uzmanlarımızdan randevu alarak bir program dâhilinde terapiye katılabilirsiniz.

İşitme Cihazı Satışı

Tüm işitme Kayıplarına uyumlu Geniş renk ve segment seçenekleri ile Digitone işitme cihazları Samsun Atakum şubemizde, Bütçenize ve yaşamınıza uygun cihaz alternatiflerini deneyimleyebilirsiniz. 

İşitme Testi

Hastalarımıza Kameralı Otoskopik muayene yapıyoruz.

Kliniklerimizde Tam donanımlı Test Kabinlerimiz Mevcuttur.

Tam Teşekküllü Odyometri-Timpanometri İşitme Testleri Yapılmaktadır.

Tüm Klinik Hizmetlerimizde Hasta Konforu ve Hijyeni Temel ilkemizdir.

Evde işitme Testi ve Uygulama

Ev ya da İş Ortamınızda Tam donanımlı Klinik Ekipmanlarıyla Uzmanlarımız Sizlere Hizmet sunar.

Ev tipi Son teknoloji Odyometri-Timpanometri Cihazları ile İşitme Ölçümünüz Yapılır.

İşitme Kayıp Seviyenize Uygun Cihazlar Önerip Yaşam Alanınızda Cihazınızı Test Etme İmkanınız Vardır.

Resound İşitme Cihazları
Rexton İşitme Cihazları
Helix İşitme CihazlarıSOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ
SİZİ ARAYALIM !


Mimarsinan 161. Sk. No5, 55420 Atakum/Samsun

0(542) 458 0 888
0(542) 458 0 888
samsunisitmecihazi.com.tr
samsun@digitoneisitme.com.tr

Samsun İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi

© 2023 Samsun İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi
Tüm hakları saklıdır.