En İyi İşitme Cihazı Markası Hangisidir? | Samsun İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi

En İyi İşitme Cihazı Markası Hangisidir?


En İyi İşitme Cihazı Markası Hangisidir?

 

İşitme hayatımızın sosyal, psikolojik, akademik vb. alanlarını derinden etkileyen beş temel duyumuzdan biridir. Yeterli ve doğal işitme ise her bireyin hakkıdır. İşitme kayıpları doğuştan olabildiği gibi gürültüye, ototoksik ilaç kullanımına, yaşlılığa bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Hayatımıza dijital programlanabilir işitme cihazlarının girmesi, işitme kayıplarının etkilerini en aza indirmek ve rehabilite etmek açısından oldukça önemli bir kilometre taşıdır. Peki en iyi işitme cihazı markası hangisidir?

 

 

 

 

 

Ülkemizde birçok başarılı global marka olmasına karşın hastalarımız geçmişten beri bazı konularda zorluklar yaşamaktadır. Bu zorluklar temelde 2 ana sorundan kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır.

  • Hastanın cihazlandığı firmanın satış sonrası hizmetinin yetersiz olması
  • Tecrübesiz veya yetkin olmayan uygulayıcılar  

 

Yapılan istatistiki çalışmalar işitme cihazlarının ortalama ömrünün 5 yıl olduğunu göstermiştir. Bu da işitme cihazı firmalarının sadece ilk programlamada değil devam eden yıllar içerisinde de kullanıcısına cihazın bakımı, cihazın rutin ayar ve kontrollerinin yapılması, zaman içinde değişebilecek olan işitme kaybına göre tekrar programlanması vb. hizmetleri ücretsiz olarak vermesi gerekliliğini doğurmuştur. Peki bir firmanın satış sonrası hizmetlerinin yeterli olup olmadığını nasıl bilebilirim?

 

Firmaların satış sonrası ilgi ve alakasıyla ilgili bilgilere ilk cihazlanacak hastalar önceden yakın çevresi vasıtasıyla ulaşabilmekteydi. İnternete erişilebilirliğin ve sosyal medya kullanımının zirve yaptığı günümüzde ise kullanıcılar birçok bilgiye kolayca erişebilmektedir.   Kullanıcılar yaygın olarak kullanılan sosyal mecralarda firmalar hakkında görüşlerini bildirmekte ve başkalarının görüşlerini öğrenebilmektedir. Kısacası iyi firmayı bulmanın yolu iyi bir araştırma yapmaktan geçer.   

 

Aslen en iyi işitme cihazı kişinin işitme kaybına, yaşına, kulağının anatomik yapısına, istek ve beklentilerine en uygun olan işitme cihazıdır. Kullanıcıya en uygun cihazın tespiti noktasında uygulayıcının önemi ortaya çıkmaktadır. Uygulayıcının odyolojik bilgisi, tecrübesi, işitme cihazları konusundaki yetkinliği ve hasta ile iletişimi başarıyı belirleyen başlıca faktörlerdir.

 

İşitme Cihazı Satışı

Tüm işitme Kayıplarına uyumlu Geniş renk ve segment seçenekleri ile Digitone işitme cihazları Samsun Atakum şubemizde, Bütçenize ve yaşamınıza uygun cihaz alternatiflerini deneyimleyebilirsiniz. 

İşitme Testi

Hastalarımıza Kameralı Otoskopik muayene yapıyoruz.

Kliniklerimizde Tam donanımlı Test Kabinlerimiz Mevcuttur.

Tam Teşekküllü Odyometri-Timpanometri İşitme Testleri Yapılmaktadır.

Tüm Klinik Hizmetlerimizde Hasta Konforu ve Hijyeni Temel ilkemizdir.

Evde işitme Testi ve Uygulama

Ev ya da İş Ortamınızda Tam donanımlı Klinik Ekipmanlarıyla Uzmanlarımız Sizlere Hizmet sunar.

Ev tipi Son teknoloji Odyometri-Timpanometri Cihazları ile İşitme Ölçümünüz Yapılır.

İşitme Kayıp Seviyenize Uygun Cihazlar Önerip Yaşam Alanınızda Cihazınızı Test Etme İmkanınız Vardır.

Resound İşitme Cihazları
Rexton İşitme Cihazları
Helix İşitme CihazlarıSOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ
SİZİ ARAYALIM !


Mimarsinan 161. Sk. No5, 55420 Atakum/Samsun

0(542) 458 0 888
0(542) 458 0 888
samsunisitmecihazi.com.tr
samsun@digitoneisitme.com.tr

Samsun İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi

© 2023 Samsun İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi
Tüm hakları saklıdır.